درخواست جذب سرمایه

سرمایه‌گذاری‌های میلیون دلاری جف بزوس

سرمایه گذاری های جف بزوس

جف بزوس نه فقط ثروتمندترین فرد جهان بلکه یک سرمایه‌گذار بسیار هوشمند نیز هست. در طی چند سال گذشته او روی چند شرکت جدید نظیر Airbnb ، Uber ، General Assembly ، MakerBot و Lookout سرمایه‌گذاری کرد.

اما بزوس این روزها پولش را کجا سرمایه‌گذاری می‌کند؟ سایت GOBankingRates تحقیقی انجام داده و فهرست ۱۵ شرکتی که بزوس در آن‌ها سرمایه‌گذاری کرده را منتشر کرده است؛ شرکت‌هایی که احتمالاً نامشان را هم نشنیده‌اید. در ادامه تعدادی از این سرمایه‌گذاری‌ها را مرور می‌کنیم:

  1. Mindstrong Health

اپلیکیشنی است که حالات روحی و خلق و خوی کاربر را دنبال می‌کند و قبل از اینکه خود شخص متوجه شود نشانه‌های اولیه‌ی افسردگی یا مشکلات سلامت ذهنی را شناسایی می‌کند.

در دسامبر ۲۰۱۸ این استارتاپ اعلام کرد که سری B جذب سرمایه‌اش توسط گروهی از سرمایه‌گذاران شامل جف بزوس انجام پذیرفته است.

  1. Mark43

این استارتاپ نرم‌افزارهای مرتبط با اجرای قوانین را ارائه می‌کند مثل سیستم اعلان کامپیوتری (CAD) و سیستم مدیریت سوابق. این نرم افزارها در دپارتمان‌های پلیس شهرهای مختلف امریکا استفاده می‌شود.

در مارس ۲۰۱۸ این شرکت اعلام کرد که ۳۸ میلیون دلار در سری  C سرمایه جذب کرده که بخشی از آن از جانب جف بزوس بوده است.

  1. Plenty

این استارتاپ کشاورزی به دنبال رشد محصولات زراعی در محیطی بدون آفت‌کش‌ها و علف‌کش‌هاست. این شرکت که پیشگام تکنولوژی رشد گیاه به صورت عمودی و داخلی است فقط ۱% از آبی را که در کشاورزی سنتی مصرف می‌شود استفاده می‌کند.

در جولای ۲۰۱۷ این شرکت سری B جذب سرمایه‌ی خود را انجام داد که بخشی از آن سرمایه‌ی ۲۰۰ میلیون دلاری بزوس بود.

  1. EverFi

این استارتاپ ارائه دهنده‌ی دوره‌های آموزشی حول مهارت‌های زندگی مثل سواد مالی، سلامتی و تندرستی و آمادگی شغلی است.

در آوریل ۲۰۱۷ بزوس ۱۹۰ میلیون دلار از سرمایه‌ی شخصی خود را در این استارتاپ سرمایه‌گذاری کرد. اریک اشمیت مدیر اجرایی سابق گوگل و آلفابت نیز از سرمایه‌گذاران این شرکت است.

  1. Grail

ماموریت این استارتاپ شناسایی زودهنگام سرطان است. این شرکت روی یک سری آزمایش‌های خون کار می‌کند که می‌توانند سرطان را در مراحل اولیه تشخیص دهند و معالجات موثر واقع شوند.

بزوس ۱۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۱۶ روی این شرکت سرمایه‌گذاری کرد.

  1. Fundbox

این استارتاپ اعتبار در گردش تا سقف ۱۰۰ هزار دلار را برای کسب و کارهای کوچک مهیا می‌کند. وام گیرندگان فقط پولی که دریافت کرده‌اند را به صورت هفتگی بازپرداخت می‌کنند. مزیت این نوع قرض سادگی، شفافیت و دسترسی سریع به پول برای افراد واجد شرایط است.

بزوس و اسپارک کپیتال مبلغ ۵۰ میلیون دلار در سری C جذب سرمایه‌ی این شرکت در سال ۲۰۱۵ پرداخت کردند.

منبع: سایت inc

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه