درخواست جذب سرمایه

استارتاپ رینگ توسط آمازون خریده شد

بعد از خرید Nest توسط گوگل، چندی پیش در فوریه ۲۰۱۸ اعلام شد که استارتاپ Ring به مبلغ یک میلیارد دلار توسط آمازون خریداری شد. شرکت Ring زنگ درب های هوشمندی تولید می کند که به مشتریانش اجازه می دهد که وقتی زنگ درب به صدا در می آید، مشاهده کنند چه کسی پشت درب منزل آنهاست، بتوانند از طریق گوشی هوشمند خود با آنها صحبت کنند و در صورت لزوم درب را از طریق گوشی هوشمند خود باز کنند. Ring هدف خود را کاهش جرایم به کمک ایجاد یک سیستم نظارتی خودکار قرار داده است.

کسی پشت در شماست، او را ببینید و با او صحبت کنید!

امنیت شما زیر نوک انگشتان شما! اولین نفری هستید که متوجه هر حرکتی را در املاکتان خواهید شد!

با تصاحب شرکت Ring، آمازون مالک محصول محبوبی می شود که می تواند به این شرکت اجازه دهد که سخت افزارهای دیگر خود را که در خانه کاربران حضور دارند با یکدیگر مرتبط سازد. در اکتبر گذشته نیز شرکت آمازون از محصول Amazon Key رونمایی کرد که به دوربین امنیتی خانه و قفل هوشمند مرتبط است که پیک ها را شناسایی می کند و به آنها اجازه می دهد تا در صورتی که کسی در خانه حضور ندارد وارد خانه شده و بسته خود را تحویل دهند.

 

رینگ قابلیت کنترل امنیت املاک را از طریق زنگ درهای ویدئویی و دوربین های امنیتی فراهم می کند.

در ادامه مسیر پرفراز و فرود Ring را از زبان فرد ویلسون می خوانیم که یکی از قدیمی ترین سرمایه گذاران در شرکت های موفق مانند توئیتر، Tumblr Zhenqa, Kickstarter است. ویلسون در مورد این اتفاق یعنی خرید رینگ توسط آمازون در مقاله ای تحت عنوان “از Simulscribe به ادیسون جونیور بعد هم به  Doorbot و حالا به آمازون!” در وبلاگ خود اینگونه نوشته است:

چند روز پیش ( ۲۷ فوریه ۲۰۱۸) اعلام شد که استارتاپ رینگ (Ring) به آمازون فروخته شد. گاتهام گال سرمایه گذار مرحله بذری (seed)، رینگ است. البته رینگ آن زمان ها اسمش doorbot بود. که از دل انکوباتوری به نام  ادیسون جونیور بیرون آمده که گاتهام گال در آن سرمایه‌گذاری کرده بود. بنابراین این اتفاق پیروزی بزرگی برای گاتهام گال بود.

اما داستانی که من می خواهم بگویم در مورد Simulscribe است. جیمی سیمینف بنیان گذار و مدیر اجرایی رینگ، در اوایل دهه اول سال ۲۰۰۰، شرکتی به نام Simulscribe  را راه اندازی کرد که حالا اسمش  PhoneTag است. من جیمی سیمینف را زمانی دیدم که شرکت سرمایه گذاری من یعنی USV تازه شروع به کار کرده بود و ارزش پیشنهادی Simulscribe برای من خیلی جذاب بود:

چک کردن پست‌های صوتی رو متوقف کنید، پست های صوتی شما به متن تبدیل شده و برایتان ایمیل می‌شوند!

من عاشق این ایده شدم و  گاتهام گال و من اولین استفاده کننده‌های آن شدیم. راستش را بخواهید هنوز هم از این سرویس استفاده می‌کنیم!

جیمی بارها و بارها سعی کرد من و USV (صندوق سرمایه گذاری ویلسون) را قانع کند تا روی Simulscribe سرمایه گذاری کنیم که هیچ وقت موفق نشد چرا که من از خیلی چیزها درباره ایده نگران بودم.

جیمی سرانجام Simulscribe/PhoneTag را فروخت و انکوباتوری به نام ادیسون جونیور را راه انداخت. این زمانی بود که گاتهام گال در سال ۲۰۱۲ سرمایه گذار مرحله بذری ادیسون جونیور شد.

پروژه های زیادی در ادیسون جونیور شروع شدند که یکی از آنها، DoorBot، خیلی گرفت. بنابراین Jamie تقریبا قید  ادیسون جونیور را زد و با تمام قوا روی Doorbot متمرکز شد، DoorBot ای که عاقبت به Ring تغییر نام داد و حالا، با فروختن رینگ به آمازون، جیمی سرانجام پیروزی بزرگ خودش رو بدست آورد.

وقتی که برای اولین بار او را پانزده سال پیش دیدیم ، می دانستیم که این اتفاق می افتد.  رسیدن به این نقطه پیچ و خم‌هایی داشت. کما اینکه چیزهایی از این دست همواره از این پیچ و خم ها داشته اند.

جیمی دو چیز دارد که از وی یک کارافرین فوق‌العاده می‌سازد: او چیزهای فوق العاده ای می سازد و مشکلاتی واقعی را حل می‌کند.

هم  Simulscribe و هم Ring هر دو محصولات فوق العاده ای هستند. او انرژی و مثبت نگری بالایی دارد که به راحتی به شما هم انتقال پیدا می کند. جیمی هنر فروش دارد.

اگر چه که ۱۵ سال پیش، وقوع این نتیجه بزرگ حتمی به نظر میرسید با این حال این نتیجه در اثر پانزده ساااال! تلاش بی وقفه و خیلی چیزهای دیگر به دست آمده است. این اون راهی هست که استارتاپ ها در پیش دارند و همیشه هم بوده‌ است.

 

لینک مقاله اصلی: yon.ir/RuRen

 

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه