درخواست جذب سرمایه

کارپولینگ کلکسیت

کارپولینگ کلکسیت

سرویس کارپولینگ «کلکسیت» با «اوبر» مشارکت می‌کند

کارپولینگ کلکسیت

 

استارتاپ فرانسوی کلکسیت (Klaxit) یک استارتاپ سفر اشتراکی است که راننده‌ها و افرادی که به سر کار می‌روند را به هم متصل می‌کند.

کلکسیت روی یک چیز تمرکز دارد: رفت‌وآمد به محل کار و این موضوع پیچیده‌تر از چیزی است که فکر می‌کنید. شما نمی‌توانید هر روز با افراد یکسانی همسفر شوید چرا که ممکن است همیشه در یک زمان ثابت سر کار نروید و همین‌طور ممکن است راننده‌تان مجبور شود کارش را زودتر ترک کند و شما را بدون هیچ راه جایگزینی سر کار رها کند.

بنابراین یکی از دغدغه‌های مسافران این است که عصر موقع برگشتن سفرشان لغو شود و سر کار گیر بیفتند. برای حل این مشکل، کلکسیت به تازگی اعلام کرد که قصد دارد طرح جدیدی را با همکاری اوبر به خدماتش اضافه کند. در این طرح اگر رانندگان سفر را کنسل کنند این شرکت یک سفر از اوبر برای مسافر رزرو خواهد کرد.

کلکسیت این امکان را در اختیار مشتریان قرار داده که از دو راننده درخواست سفر کنند و اگر هر دو سفر لغو شد، کلکسیت یک سفر از اوبر  برای بازگشت به خانه برایشان رزرو می‌کند. هزینه‌ی سفر را خود کلکسیت مستقیماً می‌پردازد و نیازی نیست که مسافر حساب اوبر داشته باشد.  این طرح یک ویژگی فوق‌العاده است برای جلب اعتماد کاربران جدید.

کارپولینگ کلکسیت

کلکسیت در حال حاضر روزانه ۳۰۰ هزار سفر را مدیریت می کند. این استارتاپ می‌تواند برای شرکت های بزرگی که در خارج از شهر قرار دارند مفید باشد.

دولت با حمایت مالی از این استارتاپ می‌تواند به کاهش ترافیک و همچنین جابجایی کسانی که خودرو یا گواهینامه رانندگی ندارند کمک کند. مدیرعامل این استارتاپ می‌گوید: «کمک هزینه دادن به سفرهای کلکسیت ۸ تا ۱۰ برابر ارزان‌تر از راه‌اندازی یک خط اتوبوس است.»

MAIF شرکت بیمه‌ای است که از طرح جدید کلکسیت حمایت می‌کند و یکی از سرمایه‌گذاران این شرکت نیز هست.

این شرکت تا به امروز ۱/۴ میلیون یورو سرمایه را در ۲ راند سرمایه‌گذاری دریافت کرده است.

 

 

منابع:

Carpooling service Klaxit partners with Uber for last-minute changes

 

https://www.crunchbase.com/organization/klaxit#section-twitter

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه