درخواست جذب سرمایه

چرا شرکت‌های بزرگ امریکایی سرانجام درهای خود را به روی سیلیکون ولی گشودند؟

این روزها شرکت‌های بزرگ امریکایی به لطف استارتاپ‌ها بیش از هر زمان دیگری استخدام می‌کنند. بر طبق گزارشات مرکز تحقیقات کنگره، فقط ۳۰% از شغل‌های جدید درامریکا توسط شرکت‌های بزرگ ایجاد می‌شود اما بیش از ۵۰% از امریکایی‌ها در این شرکت‌ها مشغول به کار هستند.

شرکت‌های بزرگ همواره واحد تحقیق و توسعه داشته‌اند، تیم محصولشان قوی بوده است، عملیات و زنجیره تامین پیچیده‌ای را مدیریت کرده‌اند، اما در راه‌اندازی برنامه‌های نوآورانه و تجاری‌سازی موفق محصولات، به پای استارتاپ‌ها نمی‌رسند. درک این موضوع در دهه‌ی گذشته سبب شد که این شرکت‌ها نوآوری باز را در پیش بگیرند و آغوش خود را به روی استارتاپ‌ها باز کنند.

جنرال موتورز مصداق بارز این موضوع است. در چند سال اخیر این شرکت رویکرد کاملاً متفاوتی را در پیش گرفته است. این شرکت در کنفرانس MIT Solve از اهمیت شرکای بیرونی گفت و اعلام کرد که از منطقه‌ی امن خود خارج خواهد شد و برنامه‌های مختلفی در پیش دارد.

یکی از این برنامه‌ها حمایت از طرح MIT Solve است که هدفش ایجاد ارتباط بین استارتاپ‌ها و شرکت‌هایی است که چالش یکسانی را دنبال می‌کنند. جنرال موتورز در راستای این برنامه استارتاپ‌های مختلفی را به کار گرفته است.

اطلاعات بیشتر را می‌توانید در سایت forbes  ببینید.

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه