درخواست جذب سرمایه

لیو اسپیس استارتاپ طراحی داخلی

استارتاپ هندی «لیو اسپیس» ۷۰ میلیون دلار برای طراحی داخلی سرمایه جذب کرد

لیو اسپیس استارتاپ طراحی داخلی

لیو اسپیس (Livspace) استارتاپی که خانه‌ها را نوسازی می‌کند و طراحی داخلی انجام می‌دهد، ۷۰ میلیون دلار در راند C دریافت کرد.

این استارتاپ در سال ۲۰۱۵ راه اندازی شده است و با این میزان جذب شده، کل سرمایه‌ی این استارتاپ به ۱۰۰ میلیون دلار رسید. «گلدمن ساکس» و «تی‌پی‌جی» از سرمایه‌گذاران این استارتاپ هستند.

این شرکت از مدل‌های مجازی و سه‌بعدی برای نشان دادن پیش‌نمایشی از طراحی خانه‌ها استفاده می‌کند. همچنین مراکز طراحی به راه انداخته است که در آن‌ها مشتریان می‌توانند از نزدیک متریال‌ها و اثاثیه‌ی منزل را ببینند و لمس کنند. این مراکز در صورت نیاز می‌توانند مکانی برای ملاقات طراحان و مصرف‌کنندگان نیز باشند.

هدف این استارتاپ تبدیل شدن به یک فروشگاه وان‌استاپ (one-stop-shop) (فروشگاهی که خدمات چندگانه ارائه می‌دهد) برای طراحی داخلی است. بنابراین این استارتاپ تبدیل به یک کسب‌وکار تجارت الکترونیک خواهد شد که اجزای مختلف اکوسیستم طراحی داخلی یعنی مصرف کنندگان، طراحان و زنجیره‌ی تامین را یکپارچه می‌کند.

لیو اسپیس استارتاپ طراحی داخلی

به همین دلیل لیواسپیس ذاتاً یک استارتاپ محلی است. طراحان داخلی باید در منطقه‌ی مشتریان حضور داشته باشند و شرکای زنجیره‌‌ی تامین باید ظرفیت حمل‌ونقل به یک نقطه را داشته باشند.

این شرکت اکنون در ۷ شهر فعالیت دارد که با سرمایه‌ی جدید، این طرح در ۱۳ شهر گسترش خواهد یافت. لیواسپیس قصد دارد در آینده فعالیتش را در کشورهای دیگر نیز توسعه دهد.

لیو اسپیس به دنبال این است که تا مارس ۲۰۱۹ به درآمد ناخالص سالانه‌ی ۱۰۰ میلیون دلار دست یابد. این استارتاپ تا به امروز ۵ تا ۶ هزار خانه را تجهیز کرده است.

نرخ دریافتی این شرکت ۴۰ درصد و برای طراحان ۷ درصد است. این شرکت مدعی است که ۲۵ هزار طراح روی پلتفرم خود دارد اما برای حفظ کیفیت کار، فقط تخصص و مهارت ۱۰ درصد را تایید کرده است.

مدیرعامل این شرکت می‌گوید درآمد طراحان از طریق این پلتفرم به دلیل نرخ دریافتی بالاتر و کوتاه‌تر شدن زمان پروژه‌ها، دوبرابر می‌شود.

به عقیده‌ی مدیرعامل این استارتاپ بازار این کسب‌وکار آشفته است و فرصت قابل‌توجهی برای پلتفرم‌های فناورمحور برای وصل کردن بازار مصرف‌کنندگان، طراحان و  زنجیره‌ی تامین به یکدیگر وجود دارد.

 

 

منابع:

India’s Livspace raises $70M for its one-stop-shop for interior design

 

https://www.crunchbase.com/organization/livspace#section-funding-rounds

 

 

 

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه