درخواست جذب سرمایه

استارتاپی که مدل سنتی تولید پوشاک را تغییر خواهد داد

تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که صنعت پوشاک چقدر در آلودگی زیست محیطی تاثیرگذار است؟ ۲۰ درصد از هدررفت آب و ۸ درصد از گازهای گلخانه‌ای از این صنعت ناشی می‌شود.

 

بخشی از آسیب‌هایی که صنعت پوشاک به محیط زیست وارد می‌کند ناشی از مدل سنتی این صنعت است. در مدل سنتی، پوشاک تولید شده، راهی انبارها می‌شود و نهایتا از طریق فروشگاه‌ها یا آنلاین به فروش می‌رسد. در این پروسه آنچه که مورد نیاز و پسند مشتری نیست دور انداخته شده و به هدر می‌رود.

 

در مدل سنتی همواره ضایعات وجود خواهد داشت چرا که تولید پیش از سفارش صورت می‌گیرد. اما استارتاپی به نام Komposite می‌خواهد مدل سنتی تولید و توزیع پوشاک را دستکاری کند و از تولید پوشاک غیرلازم پیشگیری کند. بنیانگذار این استارتاپ معتقد است که فناوری مدرن می‌تواند در کاهش تاثیرات زیست محیطی صنعت پوشاک تاثیر بسزایی داشته باشد.

 

روش این استارتاپ به این شکل است که هیچ محصولی پیش از فروش تولید نمی‌شود و در واقع هیچ لباس مرده‌ای وارد بازار نمی‌شود. رنگ و طرح لباس به صورت دیجیتالی روی لباس کشیده می‌شود و بعد سفارش صورت می‌گیرد و اینگونه در زمان و هزینه‌ای که صرف لباس‌های مرده می‌شود صرفه‌جویی به عمل می‌آید.

 

این استارتاپ تا به اینجا ۵۰۰ هزار دلار برای شروع کارش سرمایه دریافت کرده است.

 

اطلاعات بیشتر را در GeekWire ببینید.

 

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه