درخواست جذب سرمایه

 

 

گزارش عملکرد سرمایه‌گذاری یک ساله

    تیر ماه ۱۳۹۹

 

 

در این گزارش می‌توانید پرتفولیوی شرکت که حاصل ۴ سال فعالیت در زیست‌بوم استارتاپی است را مشاهده کنید.

 

  در یک سال گذشته ۴۲۷ درخواست سرمایه‌گذاری به این شرکت سرمایه‌گذاری خطرپذیر ارسال شده است که ۳۷۱ طرح بررسی شده‌اند و ۵۶ طرح در مراحل مختلف فرایند سرمایه‌گذاری قرار دارند. حاصل این بررسی‌ها عقد قرارداد بر روی ۱۵ استارتاپ حوزه صنعتی و نرم‌افزاری در مرحله early stage می‌باشد.  
  سرعت عمل در پاسخگویی به تیم‌ها، از ویژگی‌های حائز اهمیت و مثبت این مجموعه است که نشان از چابکی تیم سرمایه‌گذاری دارد؛ به طوری که میانگین مدت زمان برای تیم‌های نرم‌افزاری و صنعتی از ارسال طرح تا دریافت نتیجه نهایی(رد یا امضای قرارداد)، تنها ۳۰ روز می‌باشد.  
  در این گزارش به توزیع جغرافیایی درخواست‌های سرمایه‌گذاری نیز اشاره شده است که شهر تهران بیشترین درخواست‌ها را به خود اختصاص داده است.  
   

همچنین به دلایل رد استارتاپ‌ها نیز اشاره شده است که می‌تواند راهنمایی برای استارتاپ‌ها برای جذب سرمایه باشد. به طور کلی بیشترین میزان دلایل رد طرح‌های سرمایه‌گذاری متوجه «محصول یا خدمت» بوده که شامل عدم تحقق Product Market Fit، عدم ورود به بازار، قرار گرفتن در مرحله ایده و … می‌باشد. در مرحله بعدی «تیم» قرار دارد. عدم تمرکز تیم، عدم شناخت کافی بازار و مشتریان از سوی تیم، ترکیب سهامداری نامناسب از عمده دلایل این بخش می‌باشند.

 

 

 

 

از اینجا می‌توانید گزارش تابستان ۹۹ را دریافت کنید.