درخواست جذب سرمایه

بنیانگذاران در ابتدای راه برای تیم استارتاپ خود به دنبال چه افرادی باید باشند؟

کارآفرینان برای تیم استارتاپ چه افرادی را باید انتخاب کنند

معمولا وقتی کارآفرینان تازه‌کار به دنبال اعضای تیم می‌گردند به دنبال شخصیت‌هایی هستند که کاملا شبیه خودشان باشند و مانند آن‌ها عمل کنند. این یکی از بزرگ‌ترین اشتباهاتی است که آن‌ها در تکمیل تیم استارتاپ خود مرتکب می‌شوند و نه تنها عملی نیست بلکه با بزرگ‌تر شدن و رشد کردن کسب و کار هم شیوه‌ای نادرست برای بزرگ‌تر کردن تیم است.

این کارآفرینان به زودی متوجه می شوند که باید مناسب‌ترین افرادی که در دسترس هست را انتخاب کنند و برای ساختن یک تیم قوی برای استارتاپ به ترکیبی از افراد نیاز دارند.

یادگیری بزرگ‌ترین و مهم‌ترین درسی که رهبران باید بدانند زمان می‌برد. این همان درسی است که اغلب آن دسته از مدیران و مربیان ورزشی که در نهایت کار خود را از دست می دهند به آن می‌رسند. آن‌ها بازیکنان خود را مجبور به اجرای سیستم مورد علاقه خودشان می‌کنند؛ چه علاقه و توانایی‌اش را داشته باشند و چه نداشته باشند.

شما به عنوان یک بنیانگذار در طول دوران توسعه‌ی شرکت باید انتظارتان از افراد کمتر از چیزی که تصورش را دارید باشد. به همین دلیل با داشته‌هایتان شروع کنید. باید با دارایی‌ها و منابعی که دارید کار خود را پیش ببرید و بهترین تیمی که می‌توانید را دور هم جمع کنید. به مرور زمان اوضاع بهتر خواهد شد.

در دنیای استارتاپ ها شما رویایی در سر دارید، طرح و نقشه راهی دارید و احتمالا می‌دانید که کسب و کار را به کدام جهت خواهید برد. اما نه به تنهایی می‌توانید به آن‌جا برسید و نه تیم آرزوهایتان محقق خواهد شد. شما باید بهترین کار و بهترین نتایج را از تیمی که دارید بگیرید. باید صبوری به خرج دهید و انتظاراتتان را کاهش دهید تا تیم استارتاپ شما به موقعیتی که می‌خواهید برسد یا اینکه نهایتا بتوانید کارمندان بهتر و تواناتری استخدام کنید.

پس به یاد داشته باشید که نمی‌توانید افراد را با سیستم خودتان منطبق کنید. باید رویکردی انعطاف‌پذیر و طرحی نزدیک به طرح خودتان داشته باشید که نقاط قوت، توانایی‌ها و مهارت‌های فعلی تیمتان را بهینه‌سازی کند و افزایش دهد تا زمانی که این تیم استارتاپ به سطح مطلوب برسد یا افراد مناسب‌تری پیدا کنید و بتوانید آن‌ها را کنار بگذارید.

متن اصلی این مقاله را در سایت Inc مطالعه کنید.

 

در مقاله بعدی به سراغ موضوع مهم انتخاب هم بنیانگذار رفته ایم:

چالشی ارزشمند به نام هم بنیانگذار

 

 

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه