درخواست جذب سرمایه

چرا کسب و کار شما به موفقیت نمی‌رسد؟

علت عدم موففیت کسب و کار

«راج جانا» یک بنیانگذار استارتاپی در حوزه سبک زندگی است که علت شکست کسب و کارها را در خود افراد می‌بیند نه خود کسب و کار و معتقد است اگر کسب و کارتان به موفقیت نمی‌رسد مشکل از کسب و کارتان نیست مشکل خود شمایید.

جانا می گوید: «اگر نمی‌توانید برای کسب و کارتان تامین مالی کنید شاید علت این است که فرد زیرکی نیستید یا دید درستی نسبت به پول ندارید. یا اگر نمی‌توانید فردی که مناسب یک جایگاه شغلی است را بیابید این به ناتوانی شما در اعتماد کردن به دیگران بر می‌گردد. یا اگر در بازاریابی به بن بست رسیده‌اید شاید علت این است که ایده‌های خود را باور ندارید یا خسته شده‌اید و باید خود را دوباره احیا کنید.

ذهنیت و باورهای محدودکننده شما نه تنها جلوی موفقیت خود شما را بلکه جلوی موفقیت کسب و کار و کارمندانتان را هم می‌گیرند.

برای اینکه ذهنیت قربانی بودن به خودتان القا نکنید و عملکردتان را ارتقا دهید و به موفقیت برسید این سه نکته را باید رعایت کنید:

  1. روی یادگیری سرمایه‌گذاری کنید

شما می‌توانید شکاف کسب و کار و دانشتان را با گذراندن یک دوره آموزشی، خواندن یک کتاب یا انجام یک جستجوی آنلاین پر کنید. سطح یادگیری شما باید بالاتر از سطح کسب و کارتان باشد. باید در مورد خودتان هم یاد بگیرید.

هر چه درون‌نگری بیشتری داشته باشید خودآگاه‌تر خواهید بود و هوش هیجانی بیشتری خواهید داشت. این سبب می‌شود که تصمیمات کسب و کاری درستی بگیرید و از تاثیری که همکاران، مشتریان و شرکا رویتان دارند آگاه شوید.

از این سرمایه گذاری به عنوان ابزاری برای کسب و کارتان استفاده کنید. موفق‌ترین کارآفرینان کسانی هستند که درک درستی نسبت به توانایی‌ها، نقاط ضعف و سوگیری‌هایشان دارند و از این آگاهی برای بهبود خود و کسب و کارشان استفاده می‌کنند. وقتی از نقاط ضعفتان آگاهی داشته باشید تیمی استخدام می‌کنید که این شکاف‌ها را پر کند.

  1. مربی استخدام کنید

وقتی از طریق کسب و کارم به درآمد رسیدم همه را مستقیما در جهت بهبود کسب و کارم صرف کردم. یکی از آن سرمایه گذاری ها خودم بود. من برای هر جنبه از زندگی‌ام مربی استخدام کردم. با یک مربی کسب و کار، یک مربی هدف‌گذاری، و یک مربی زندگی کار کردم. ممکن است بیش از حد به نظر برسد اما وقتی متوجه می‌شوید که خودتان بزرگ‌ترین دارایی‌تان هستید این موضوع تبدیل به یک ضرورت می‌شود.

مربی‌ها توان این را دارند که موضوعات را از نقطه نظر دیگری ببینند. وقتی درون جعبه‌ی زندگی قرار دارید خواندن برچسب و محتویات روی جعبه کار سختی است. اینگونه شما یک تیم از حامیانتان دارید که منافع شما را در ذهن دارند.

هرگز نباید به تنهایی گام بردارید. ایزوله بودن باعث قطع ارتباط شما می‌شود. اطراف خودتان را با افراد درست و محیط‌های مناسب پر کنید.

۳. تمرین‌های شخصی در برنامه روزانه‌تان داشته باشید.

یکی از بهترین چیزهایی که برای پیشبرد کسب و کارم انجام داده‌ام متعهد بودن به یک سری کارهای روزانه است که مرا به موفقیت نزدیک‌تر می‌کند. کارهایی مثل قدردانی، ژرف اندیشی و ثبت کردن روزانه مسائل .

تمرین این کارها وضعیت ذهنی مثبتی در من ایجاد می‌کند و اهداف و ماموریت‌هایم را به طور مداوم به من یادآوری می‌کند. اما عمیق‌تر اینکه انجام مداوم این کارها به من ثابت می‌کند می‌توانم متعهد باشم و گام‌های کوچکی در جهت بهبود بردارم.

هرچه بیشتر این تمرین تعهد را انجام دهید اعتماد به نفس بیشتری در گرفتن تصمیمات مهم و انجام مذاکرات سخت خواهید داشت.

ممکن است فکر کنید انجام این کارها خودخواهانه است و شما را از پرداختن به کسب و کارتان بازمی‌دارد. من این فکرتان را درک می‌کنم اما باید بدانید خود بهتر شماست که دنیای بهتری می‌سازد. این خودخواهانه نیست؛ اگر بتوانید از خودتان مراقبت کنید از چیزهای دیگر از جمله کسب و کارتان هم مراقبت بهتری خواهید کرد.

به همین علت است که در هواپیما به شما گفته می‌شود که قبل از کمک به کودکان و دیگران، اول ماسک اکسیژن خودتان را بزنید. بنابراین باید موانع پیش رویتان را بردارید و در جهت ایجاد یک کسب و کار موفق برای دیگران هم منفعت ایجاد کنید.»

متن اصلی مقاله را در سایت Inc ببینید.

مقاله بعدی به تکنیک ها و اصولی پرداخته  که رهبران موفق از آن ها برای مدیریت زمان و تقویم خود استفاده می کنند:

رهبران موفق چگونه زمان و تقویم خود را مدیریت می‌کنند؟

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه