درخواست جذب سرمایه

شیفت استارتاپ خودروهای دست دوم

«شیفت» استارتاپ فروش آنلاین خودروهای دست دوم ۱۴۰ میلیون دلار جذب کرد

شیفت استارتاپ فروش خودروهای دست دوم

 

شیفت (Shift Technologies) بازار آنلاین خودروهای دست دو در سری D جذب سرمایه ۱۴۰ میلیون دلار در قالب سهام و بدهی دریافت کرد. میزان بدهی تقریباً ۷۰ میلیون و میزان مبلغ دریافت شده در ازای واگذاری سهام  ۷۱ میلیون دلار است.

این استارتاپ که در سان‌فرانسیسکو واقع است در سال ۲۰۱۳ تاسیس شده و به فروشندگان و خریداران خودرو خدمت‌رسانی می‌کند. این شرکت پلتفرم نرم‌افزاری را ارائه کرده است که به مشتریان اجازه می‌دهد خودرو خریداری کنند، تامین مالی کنند و برای انجام تست رانندگی برنامه‌ریزی انجام دهند. صاحبان خودرو نیز می‌توانند از این پلتفرم برای فروش وسیله‌ی نقلیه‌ی خود استفاده کنند. این شرکت فقط خودروهایی را می‌خرد که بازرسی‌های دقیق  را گذرانده باشند.

شیفت استارتاپ فروش خودروهای دست دوم

این استارتاپ روی کسب‌وکار فرد به فرد (peer to peer) تمرکز و شدیداً سرمایه‌گذاری کرده است و خودروها را از فروشندگان می‌خرد و بعد به خریداران می‌فروشد. خرید، بازسازی و بعد فروش آنلاین خودروها یک کسب‌وکار با لجستیک سنگین است که در چند سال گذشته رقبای زیادی در این بازار آمده و رفته‌اند.

بنیانگذار شیفت معتقد است این استارتاپ نه تنها جان سالم به در برده بلکه رشد نیز داشته است. او ادعا کرد که در شش ماه گذشته درآمد این شرکت بیش از ۷۰ درصد رشد کرده است.

این شرکت قصد دارد روی پلتفرم فناوری خود سرمایه‌گذاری کند و تا انتهای سال ۲۰۱۹ تعداد مهندسان خود را از ۳۵ به ۸۰ برساند و ۳۸۰ نفر را هم استخدام کند.

 شیفت روی کالیفرنیا تمرکز کرده و ۸۰ درصد بازار آن را دراختیار دارد. اما قصد دارد کار خود را در دیگر ایالت‌ها هم گسترش دهد.

این سرمایه‌ی جدید، کل مبلغ جذب شده را به ۲۶۵ میلیون دلار رساند که مجموعاً از ۲۳ سرمایه‌گذار و در ۶ راند دریافت شده است.

 

منبع:

Online used car startup Shift raises $140 million

 

https://www.crunchbase.com/organization/shiftcars#section-overview

 

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه