درخواست جذب سرمایه

تسلای ماسک برنده قاطع خودروهای برقی است

«چامات پالی‌هاپیتیا»، بنیان‌گذار صندوق پوشش ریسک سوشال کپیتال[۱] و یکی از اولین مدیران فیسبوک می‌گوید «در زمینه برقی کردن محصولات یک برنده قطعی وجود دارد».

او رقیبان تسلا (مانند محصول الکترویکی جدید آیودی) را با مدیا پلیر زون[۲] مقایسه می‌کند و می‌گوید همانطور که مدیا پلیر زون، محصول شرکت مایکروسافت می‌خواست با آیپد اپل رقابت کند و شکست خورد، هر کسی که بخواهد با تسلا رقابت کند شکست می‌خورد.

پالی‌هاپیلیا می‌گوید مزیت پیشرو بودن در خودرو برقی این است که منافع بلندمدت خواهد داشت.

او در مصاحبه‌ای با شبکه CNBC گفت «در زمینه برقی کردن محصولات، یک برنده قطعی وجود دارد. تاس ریخته شده و کار از کار گذشته؛ الان فقط سؤال اینجاست که آیا ایلان ماسک می‌تواند زیرساختی برای آن ایجاد کند؟ من فکر می‌کنم اگر زمان و صبر کافی داشته باشد، قطعاً می‌تواند.»

پالی هاپیتیا گفت که قصد دارد سهمش را در تسلا نگه دارد چون ماسک توانسته سال‌ها و از ابتدای کار تا الان به وعده‌هایش عمل کند. تقاضا برای اتومبیل‌های تسلا زیاد است و محصول او در بازار اتومبیل‌های برقی از همه نقش‌‌آفرینان دیگر پیشی گرفته‌ است.

او در مورد ماسک گفت: «در نهایت، چه از استایل ماسک خوشتان بیاید و چه نیاید، اهمیت او انکارناپذیر است. خیلی از افراد روی شکست او شرط‌بندی می‌کنند اما اگر بر ضد کارآفرینانی باشید که دارند دنیا را دگرگون می‌کنند، کار مفیدی نکرده‌اید.»

پالی هاپیتیا دید بلندمدتی نسبت به تسلا دارد و سرمایه‌گذاران آن هم نسبت به تولید و درآمد فصل اول این شرکت واکنش چندانی نشان نداده‌اند. ارزش سهام این شرکت امسال ۲۸%کاهش داشته است.

 

اطلاعات بیشتر را می توانید در سایت cnbc بخوانید.

 

[۱] Social Capital

[۲] Zune

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه