درخواست جذب سرمایه

سن ایده‌آل برای کارآفرینی و راه اندازی استارتاپ چه سنی است؟

سن کارافرینان

تصور بیشترمان این است که بنیانگذار یک استارتاپ سنی در حدود ۲۰ تا ۳۰ دارد و بهترین سن برای شروع کارآفرینی دوران جوانی است. اما مطالعات نشان می‌دهد این سن چیزی بیش از تصورمان است. اگر در سن ۴۰ یا ۵۰ سالگی هستید ممکن است فکر کنید برای شروع یک کسب و کار خیلی دیر شده است اما جالب است بدانید که این سن بهترین زمان برای شروع کارآفرینی است.

مطالعه‌ای که توسط Census Bureau و دو استاد دانشگاه MIT انجام شد نشان داد که اکثر کارآفرینان موفق حتی آن‌هایی که در بخش فناوری فعالند میانسال هستند. محققان یک لیست ۲.۷ میلیون نفره از کارآفرینان تهیه کردند و مشخص شد که متوسط سن کارآفرینان موفق در این لیست ۴۵ سال است و نتایج زیر نیز حاصل شد:

  • احتمال موفقیت یک کارآفرین ۵۰ ساله ۲.۲ برابر یک کارآفرین ۳۰ ساله است.
  • احتمال موفقیت یک کارآفرین ۴۰ ساله ۲.۱ برابر یک کارآفرین ۲۵ ساله است.
  • احتمال موفقیت یک کارآفرین ۵۰ ساله ۲.۸ برابر یک کارآفرین ۲۵ ساله است.

و جالب‌تر از همه اینکه:

  • احتمال موفقیت یک کارآفرین ۶۰ ساله ۳ برابر یک کارآفرین ۳۰ ساله است!

اما چرا؟

دلایل زیادی وجود دارد اما دلیل اصلی تفاوت بین ایده و اجراست. داشتن یک ایده خوب فوق‌العاده است اما اصل قضیه به اجرا درآوردن آن است. این موضوع در مورد استراتژی هم صادق است. داشتن استراتژی مهم است اما تاکتیک چیزی است که به رشد شرکت‌ها کمک می‌کند.

تجربه‌ی کم سبب می‌شود استراتژی درستی نداشته باشید، نتوانید تصمیمات تاکتیکی هوشمندانه‌ای بگیرید و در نهایت اجرای ضعیفی هم داشته باشید.

بنابراین اگر در ۴۰ یا ۵۰ سالگی خود هستید و می‌خواهید کسب و کاری راه بیندازید شروع کنید. حتی اگر ۶۰ سالتان هست هم دیر نشده شروع کنید.

به خودتان باور داشته باشید به خصوص اگر فرد سخت‌کوشی هستید و پشتکار بالایی دارید. تجربه، توانایی، ارتباطات، تخصص و سن شما همگی پشتیبان شما هستند. همه را به کار بگیرید.

متن اصلی این مقاله را در سایت Inc مطالعه کنید.

در مقاله بعدی به سراغ ویژگی هایی که وای کامبینیتور در کارآفرینان موفق دیده است رفته ایم:

کارآفرینان موفق از نگاه وای کامبینیتور

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه