درخواست جذب سرمایه

سرمایه گذاری چندین میلیون دلاری بیل گیتس، ریچارد برنسون و سافت بانک روی یک استارتاپ تولیدکننده گوشت مصنوعی

استارتاپ فناوری غذایی Memphis Meat پیشتاز در زمینه تولید گوشت مصنوعی دام، طیور و آبزیان است. این استارتاپ روش‌هایی را برای تولید مستقیم گوشت از سلول‌های حیوانی توسعه می‌دهد تا دیگر نیازی به پرورش و کشتار حیوانات نباشد.

این استارتاپ اولین گوشت مصنوعی دامی را در سال ۲۰۱۶ و اولین گوشت مصنوعی طیور را در سال ۲۰۱۷ برای اولین بار در دنیا تولید کرد.

این شرکت قصد دارد گوشتی خوشمزه را وارد بازار کند که هم برای محیط زیست، هم برای حیوانات و هم برای سلامت عمومی بهتر باشد اما هنوز تاریخی را برای ورود به بازار و لانچ محصول خودش اعلام نکرده است و روی این موضوع کار می‌کند تا ورودی به‌موقع و مطمئن به بازار داشته باشد.

یکی از سرمایه گذاران خطرپذیر این استارتاپ می‌گوید «تقاضا برای گوشت تا سال ۲۰۵۰ دو برابر خواهد شد و روش‌های معمول تولید گوشت پاسخگوی این نیاز نخواهد بود. گوشت مصنوعی علاوه بر اینکه می‌تواند این مشکل را برطرف کند می‌تواند محیط زیست را بهبود دهد و تاثیر مثبتی روی امنیت غذایی داشته باشد.»

این شرکت به تازگی اعلام کرد که در دور جدید جذب سرمایه از تعدادی از سرمایه گذاران نظیر سافت بانک، بیل گیتس، ریچارد برنسون، کیمبال ماسک و دیگران  ۱۶۱ میلیون دلار دریافت کرده است.

 

اطلاعات بیشتر را در سایت TechStartups ببینید.

 

 

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه