درخواست جذب سرمایه

استارتاپ لجستیک «فریتوز»

استارتاپ لجستیک «فریتوز» ۴۴/۴ میلیون دلار سرمایه از بورس سنگاپور دریافت کرد

استارتاپ لجستیک فریتوز

استارتاپ هنگ‌کنگی فریتوز (Freightos) که بازاری برای ارائه‌دهندگان خدمات لجستیک است اعلام کرد که در راند C جذب سرمایه، ۴۴/۴ میلیون دلار از «بورس سنگاپور» (SGX) دریافت کرده است. این شرکت تا به امروز مجموعاً ۹۴/۴ میلیون دلار سرمایه در ۶ راند و از حدود ۱۲ سرمایه‌گذار جذب کرده است.

فریتوز در سال ۲۰۱۶ به عنوان ارائه‌دهنده‌ی خدمات مقایسه‌ی قیمت‌ها برای آژانس‌های باربری راه‌اندازی شد؛ آژانس ‌هایی که حمل‌و‌نقل‌های مورد نیاز برای تولیدکنندگان یا تامین‌کنندگان را تا مقصد مدیریت می‌کنند. این استارتاپ اکنون با داشتن بیش از ۱۲۰۰ ارائه‌دهنده‌ی خدمات لجستیک، به کاربران اجازه‌ی رزرو، مدیریت و رهگیری محموله‌هایشان را می‌دهد.

این شرکت مدعی است که با استفاده از ابزارهای مسیریابی و قیمت‌گذاری خود، ماهانه پاسخگوی بیش از یک میلیون درخواست حمل‌و‌نقل است.

 پایگاه داده‌ی نرخ‌های حمل‌و‌نقل جهانی این شرکت «شاخص بالتیک فریتوز» (FBX) را بنیان نهاده است. این شاخص خاص برای شفافیت در قیمت‌گذاری ایجاد شده است. FBX، قیمت‌گذاری حمل‌ونقل در ۱۲ مسیر عمده در سراسر دنیا را رهگیری کرده و آن‌ها را در قالب یک شاخص ترکیب می‌کند تا به عنوان معادلی برای صنعت حمل‌و‌نقل در S&P500  باشد.

استارتاپ لجستیک فریتوز

مدیرعامل این استارتاپ مدعی است که شاخص FBX، ریسک قیمت‌گذاری را کاهش داده و ثبات قیمت‌ها را افزایش می‌دهد. وی افزود که فریتوز به دنبال این است که بین خطوط هوایی و ارائه‌دهندگان خدمات لجستیک ارتباط ایجاد کند تا فضاهای حمل بار در پروازهای مسافری به فروش برسند.

فریتوز به همکاری‌اش با بورس سنگاپور ادامه خواهد داد تا ابزارهای مالی جدیدی را توسعه دهد. این کار با گزارش‌دهی روزانه‌ی FBX شروع خواهد شد که در حال حاضر به روز رسانی‌اش به صورت هفتگی انجام می‌پذیرد.

 

یکی از مدیران بورس سنگاپور مدعی شد که «فریتوز، پیشگام موج جدیدی از راهکارهای کشف قیمت و بازار دیجیتالی حمل‌ونقل جهانی است؛ صنعتی که در قلب اقتصاد دنیا قرار دارد. بورس سنگاپور علاقه‌مند به توسعه‌ی ابزارها و خدمات مدیریت ریسک و ایجاد موقعیتی منحصربه‌فرد برای سنگاپور در اکوسیستم تجارت است تا بازارهای فیزیکی و مالی را به هم متصل کند.»

 

 

منبع:

Logistics startup Freightos raises $44.4M Series C led by Singapore Exchange

 

https://www.crunchbase.com/organization/freightos

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه