درخواست جذب سرمایه

استارتاپ داده های مکانی «فکچوال»

پلتفرم داده‌های مکانی «فکچوال» (Factual) سرمایه‌ی ۴۲ میلیون دلاری جذب کرد

استارتاپ داده های مکانی فکچوال

این شرکت در سال ۲۰۰۹ تاسیس شده است و اکنون داده‌های مکانی در اختیار مشتریانی چون آمازون، اپل، گوگل، فیس‌بوک و مایکروسافت قرار می‌دهد.

بنیانگذار این استارتاپ می‌گوید وقتی به گزینه‌های جدیدی برای بازاریابی فکر می‌کنیم دیدگاهمان این است که این گزینه‌ها چگونه می‌توانند صنعت پیشروی داده‌های مکانی ما را تقویت کنند؟

در تحقیقی که به تازگی توسط پلتفرم فکچوال انجام شده است بسیاری از خریداران داده‌های مکانی در امریکا ادعا کردند که با شخصی‌سازی تبلیغات توسط این داده‌ها مزایایی چون تجربه‌ی مثبت مشتری، کمپین‌های موثر  و هدف‌گیری دقیق‌تر را تجربه کرده‌اند. بیش از ۹۰% از آن‌ها گفتند که  شخصی‌سازی تبلیغات توسط داده‌های مکانی  سبب شده که درک بهتری نسبت به مخاطبانشان پیدا کنند. بیش از نیمی از شرکت‌کنندگان در این تحقیق مدعی شدند استفاده از داده‌های مکانی در تبلیغاتشان سبب افزایش فروش و بهبود نرخ تبدیل شده است.

استارتاپ فکچوال

بنیانگذار این استارتاپ معتقد است که با یک فرصت ویک تهدید روبرو هستند. فرصت از این جهت که دنیا در حال رو آوردن به سمت هوش مصنوعی و علوم داده است و تهدید این که شرکت‌هایی چون گوگل، فیس بوک و آمازون به دنبال شرکای مناسبی می‌گردند تا اطلاعات مشتریان خود را تکمیل کنند.

فکچوال از سرمایه‌ی جدید خود برای رشد در خارج از امریکا و به طور خاص در آسیا و اقیانوسیه استفاده خواهد کرد و اکنون هم در حال تشکیل تیمی در آسیا است که از سنگاپور مدیریت خواهد شد.

این استارتاپ تا به امروز ۱۰۴ میلیون دلار سرمایه در ۴ راند و از ۲۳ سرمایه‌گذار جذب کرده است. سرمایه‌گذاران اصلی این استارتاپ، اندریسن هورویتز و ایندکس ونچرز هستند.

 

منبع:

www.techcrunch.com

www.crunchbase.com

https://retail.emarketer.com

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه