درخواست جذب سرمایه

استارتاپ خدمات نظافت منزل «میسو»

استارتاپ خدمات نظافت منزل میسو

۸ میلیون دلار سرمایه توسط استارتاپ خدمات نظافت منزل «میسو» (Miso)  جذب شد

استارتاپ خدمات نظافت منزل

استارتاپ کره‌ای میسو با جذب سرمایه‌ی ۸ میلیون دلاری در راند A قصد دارد رقبای خود را پشت سر بگذارد. این سرمایه صرف بازاریابی و ورود به بازارهای آسیایی خواهد شد.

این استارتاپ دو سال پیش ماهانه ۵ هزار رزرو خدمات داشت اما حالا چیزی حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار درخواست در ماه ثبت می‌کند. این شرکت از شروع کارش در سال ۲۰۱۵ تا به امروز بیش از  ۷۵۰ هزار رزرو و مجموعاً ۱۱۰ هزار مشتری داشته است.

این استارتاپ تا به امروز در ۳ راند جذب سرمایه مبلغ ۱۰/۷ میلیون دلار از ۱۰ سرمایه‌گذار دریافت کرده است.

مدیرعامل این استارتاپ توانسته است از تجربه‌ی قبلی خود در زمینه‌ی  لجستیک یک استارتاپ ارسال غذا برای توسعه‌ی میسو استفاده کند به این ترتیب که با افزایش رزروها، برای هر نظافت‌چی مکان‌های نزدیک به هم در نظر گرفته شد و در نتیجه مسیر رفت‌وآمد نظافت‌چی‌ها کاهش یافت و به این ترتیب تعداد ارائه‌ی خدمات دوبرابر شد.

سیستم لجستیک این استارتاپ به نظیر کردن مشتریان و نظافت‌چی‌ها به یکدیگر، کمک می‌کند. تقریباً نیمی از مشتریان، مشترک ویژه‌ی این استارتاپ شده‌اند و هفته‌ای یک بار رزرو انجام می‌دهند. به همین دلیل بیشترشان ترجیح می‌دهند فرد ثابتی برای انجام خدمات داشته باشند. میسو سعی می‌کند اولویت‌های مشتریان و خدمات‌دهندگان را رعایت کرده و همچنین کارهای موجود در یک ساختمان یا آپارتمان را به یک نظافت چی اختصاص دهد. این مزیت بسیار مهمی برای میسو محسوب می شود چرا که اهمیت دادن به راحتی نظافت‌چی‌ها آن‌ها را به این پلتفرم وفادار می‌کند.

این استارتاپ در حال حاضر ۱۵ هزار نظافت‌چی روی پلتفرم خود دارد که از طریق اپلیکیشن و وبسایت در دسترس هستند. درآمد یک نظافت‌چی تمام‌وقت در این پلتفرم به ۲۰۰۰ دلار در ماه می‌رسد (حداقل درآمد ماهانه برای یک کار تمام‌وقت در کره‌ی جنوبی ۱۴۰۰ دلار است.)

ارزش ناخالص خدمات این استارتاپ تا به امروز بیش از ۴۰ میلیون دلار بوده است.

 

منبع:

South Korean home cleaning startup Miso sweeps up $8 million Series A

 

https://www.crunchbase.com/organization/miso-2

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه