درخواست جذب سرمایه

والی

والی

فرآوری گل زعفران، به معنی جداکردن کلاله از سایر اجزای گل و خشک کردن آن است. این فرآیند هم اکنون به صورت دستی انجام می شود که علاوه بر نیاز به وقت و هزینه زیاد، مشکلاتی را نیز از نظر کیفیت ( به خاطر طولانی شدن زمان برداشت) و البته بهداشت (به خاطر دخالت دست و امکان انتقال ناخالصی و یا میکروب) ایجاد می کند.

تلاش های بسیاری توسط صنعتگران کشور برای مکانیزاسیون این فرآیند انجام شده است که متاسفانه تا پیش از این هیچ کدام، توان نفوذ در بازار را نداشته است؛ اتکای صرف بر روش های مکانیکی، وابسته ماندن فرآیند به دست در مرحله ورود گل به دستگاه، عدم انطباق با ویژگی های گل در مناطق مختلف و البته عدم یکنواختی خروجی از نظر نوع زعفران (نگین، سرگل یا پوشال) از مهمترین ایرادات دستگاه های پیشین برای فرآوری گل زعفران است. ضمن اینکه توانایی کار دستگاه ها در مناطق و با ورودی های متفاوت هم تایید نشده است.

اما والی، بعد از حدود یک دهه طراحی، بهینه سازی و اصلاح مداوم دستگاه، اکنون محصولی را آماده کرده است که ایرادات فوق را برطرف کرده و در آخرین مراحل تست و بهینه سازی قرار دارد. ضمن اینکه دستگاه هوشمند است و قابلیت یادگیری و تطبیق با انواع مختلف گل را دارد. دستگاه هوشمند فرآوری زعفران، اولین دستگاه بهینه شده برای پاک کردن گل زعفران است، که قابلیت های بسیاری دارد.

والی

زمینه فعالیت
تجهیزات و سامانه های هوشمند کشاورزی
سایت
vali-system.com
وضعیت
در حال فعالیت