دورهمی پرتفوی بهمن با موضوع منابع انسانی

هفته‌ی گذشته دومین دورهمی بهمن رو تو کافه کارفه برگزار کردیم.

طبق نظرسنجی که قبلاً از تیم‌ها انجام گرفته بود یکی از مشکلات چالشی تیم‌ها منابع انسانی عنوان شده بود. این شد که تصمیم گرفتیم این جلسه رو به این موضوع اختصاص بدیم. از دو نفر از دوستان متخصص در این حوزه هم دعوت کردیم که با ما باشند و از تجربیاتشون صحبت کنند. خانم عاتکه خیرخواهان و آقای امیر پیری که از مشاوران حوزه‌ی منابع انسانی هستند و تجربه‌ی همکاری با شرکت‌ها و استارتاپ‌های مختلف رو دارند.

 

 

جلسه رو تیم‌ها آغاز کردند و نماینده‌ی هر تیم از مشکلات و دغدغه‌ها و چالش‌هاشون گفتند. هر تیمی بسته به شرایط و جنس کارش دغدغه‌های خودش رو داشت اما غالبشون این‌ها بودند:

  • فکر مهاجرت نیروها برای مدیران استارتاپ‌ها مشکل بسیار بزرگیه و اون‌ها همیشه نگران از دست دادن نیروهاشون و پیدا کردن جایگزین مناسب هستن.
  • خیلی از نیروها میل به کار کردن ندارن و به فکر مهاجرت هستن و صرفا دنبال یه رزومه‌ برای رفتن می‌گردن و همین باعث میشه فقط حضور فیزیکی داشته باشن.
  • اونهایی هم که به فکر رفتن نیستن و به کار علاقه دارن به خاطر نامناسب بودن آموزش‌های دانشگاهی، دانش و سواد کافی رو ندارن و آمادگی‌های لازم رو کسب نکردن و همین موضوع خیلی وقت‌ها باعث میشه نتونن فشار و حجم بالای کاری رو تحمل کنن.
  • کمبود نیروی کاری باتجربه به شدت احساس میشه و خیلی وقت‌ها تلاش برای پیدا کردن گزینه‌ی مناسب به نتیجه نمیرسه.
  • یکی از مشکلات اینه که حقوق درخواستی افراد بالاتر از سطحشون هست. اونهایی هم که واقعاً سطحشون بالاست گاهاً رقم‌های زیاد درخواست می‌کنن که خارج از توان یک استارتاپه.
  • یکی دیگه از مشکلات درخواست ارتقای نیروهاست. نیروهای غیرمتخصص بعد از مدتی کار دوست دارن که ارتقا پیدا کنن و مدیر بشن. موندن این افرادی که حالا باتجربه شدن برای استارتاپ خیلی خوبه اما حقوقشون باید افزایش پیدا کنه و هم اینکه ممکنه مجبور باشن یه سری نیروی غیرمتخصص به استارتاپ اضافه کنن که بار اضافی حقوق و بزرگ شدن تیم رو به استارتاپ تحمیل میکنه.
  • بعضی از استارتاپ‌ها مجبور هستن نیروهایی داشته باشن که چند تا وظیفه رو با هم به عهده دارن اما پیدا کردن چنین افرادی کار خیلی سختیه.
  • بسیاری از نیروها درکی از کار استارتاپی ندارن و دلسوزانه رفتار نمی‌کنن و گاهاً برای بخش خودشون توقع بودجه‌های بالا دارن.
  • تعارض بین نیروها هم یکی دیگه از مشکلاتی است که وجود داره و همینطور فرهنگ ضعیفی که بینشون حاکمه.

 

علی بنی عامریان مدیرعامل DC/DC

 

امیرحسین فقیهی مدیرعامل لحظه نگار

 

وحید عطاری مدیرعامل پزشک خوب

 

علی آب نار مدیرعامل کی کوجا

 

محمدرضا احمدیان هم بنیانگذار آویتا

 

مرتضی بیات مدیرعامل اینستاچاپ

 

حمیدرضا احمدی مدیرعامل ایوند

 

قیصری هم بنیانگذار نما موتور

 

امیررضا میرجعفری از تیم رسا

 

محمد طهماسبی رئیس هیئت مدیره دینگ

 

سعید حسنی هم بنیانگذار پیله گیم

 

بعد از مطرح شدن دغدغه ها و مشکلات، آقای پیری و خانم خیرخواهان سخنرانی کوتاهی داشتند که تعاملی بود و به بحث و بررسی مشکلات تیم‌ها و ارائه‌ی راهکار پرداخته شد.

 

عاتکه خیرخواهان مشاور منابع انسانی

 

امیر پیری مشاور منابع انسانی

 

 

در این جلسه تیم‌ها علاوه بر بیان مشکلات، تجربیات مثبت رو هم با بقیه به اشتراک گذاشتند که می تواند به غایت ارزشمند باشد.

تیم بهمن امیدوار است که با برگزاری این دورهمی‌ها گام مثبتی در شناسایی و حل مشکلات تیم‌ها برداشته شود.

 

 

 

 

 

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه