درخواست جذب سرمایه

استارتاپ هندی چای

چای Vahdam Teas، استارتاپ هندی تجارت الکترونیکی که با فروش چای تازه به صورت آنلاین، زنجیره‌ی تامین این محصول را کوتاه کرده است، ۲/۵ میلیون دلار سرمایه در راند B برای رشد کردن در امریکا و دیگر بازارهای جهانی جذب کرد.

این استارتاپ در راند A نیز مبلغ ۱/۴ میلیون دلار دریافت کرده بود و تا به امروز مجموعاً ۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است. با این سرمایه‌ی جدید، ارزش احتمالی وهدم حدود ۲۵ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

بنیانگذار این استارتاپ که یک جوان ۲۶ ساله از یک خانواده‌ی تاجر چای است، می‌گوید «شرکت می‌توانست پول بیشتری جذب کند اما ترجیح می‌دهیم محتاطانه قدم برداریم. وجود تقاضا در این بازار مسلم است. برای مثال استارتاپ تی‌باکس (Teabox) که پیشگام این بازار است تا به امروز مبلغ ۱۵ میلیون دلار سرمایه جذب کرده است.

هدف ما دریافت سرمایه‌ی پایدار و هوشمند از کسانی است که با این صنعت آشنا هستند. ما هنوز به سودآوری نرسیده‌ایم اما سرمایه‌ی زیادی هم مصرف نکرده‌ایم.»

او می گوید در صورت وجود فرصت‌های مناسب برای رشد، شرکت می‌تواند سال آینده سرمایه‌ی بیشتری جذب کند. او انتظار دارد که در آن دوره شرکت به نقطه‌ی سربه‌سری برسد.

 

استارتاپ چای وحدم

 

شرکت‌هایی چون وهدم و تیباکس تلاش می‌کنند تا با به حداقل رساندن فاصله‌ی زمانی بین برداشت چای و نوشیدن آن، روش خرید و مصرف چای توسط مردم را تغییر دهند.

در چرخه‌ی سنتی، فرآیند این کار به دلیل نگهداری محصول در انبار و زمان‌بر بودن زنجیره‌ی تامین، چیزی بین ۹ تا ۱۲ ماه طول می‌کشد. اما حالا چای تازه و استاندارد می‌تواند بعد از برداشت در عرض ۱۰ روز به دست مردم برسد. این به لطف نگهداری در دمای کنترل‌شده و کارایی تجارت الکترونیک است. فروشندگان دیجیتال چای نه‌تنها چای تازه در اختیار مصرف‌کنندگان قرار می‌دهند بلکه راهی آسان برای خرید جنس مرغوب نیز پیش روی مشتری قرار می‌دهند.

وهدم به تازگی ۱۰۰ میلیون‌امین فنجان چای خود را ارسال کرده و تا به حال ۲۰۰ هزار مشتری داشته است. درآمد این شرکت امسال در حال ۲ برابر شدن است و مدیرعامل معتقد است که پیش از انتهای سال بعد به ۵۰۰ هزار مشتری خواهد رسید.

این استارتاپ در بیش از ۸۵ کشور فروش دارد اما روی بازار امریکا تمرکز کرده است که ۷۵% از درآمدش را تشکیل می‌دهد.

این شرکت اولین بار از طریق فروشگاه آمازون وارد بازار امریکا شد و اکنون به دنبال این است که تا انتهای سال ۲۰۱۸ فعالیت سایت خودش از آمازون پیشی بگیرد. این کار برای ایجاد ارتباط مستقیم با مشتری بسیار مهم است؛ هم بابت محصولات جدید و هم برای سرویس اشتراکی که به زودی به خدمات این شرکت اضافه خواهد شد.

 

استارتاپ چای وحدم

 

سرویس اشتراک این شرکت امسال به راه خواهد افتاد اما قبل از آن وهدم می‌خواهد لجستیک خود را در امریکا راه‌اندازی کند.

وهدم می خواهد مشتریان اصلی چای در امریکا را هدف قرار دهد که یک بازار چند میلیارد دلاری است و با ویژگی تازه بودن چایش رقبا را از میان بردارد.

منایع:

Vahdam Teas raises $2.5M to grow its tea-commerce business in the US

https://www.crunchbase.com/organization/vahdam-teas#section-overview

مطالب مشابه

ثبت دیدگاه جدید

نام ایمیل
دیدگاه